Стародавні народи для написання цифр використовували літери зі своїх алфавітів. Слов'яни не стали винятком. Вони позначали слов'янські цифри літерами з кирилиці.
Для того щоб відрізнити букву від цифри, використовувався спеціальний значок – субтитри. Всі слов'янські літери-цифри мали його. Символ пишеться зверху і являє собою хвилясту лінію. Наші предки за допомогою таких цифр писали дати і необхідні числа в літописах, документах, монетах, листах.
У країнах Західної Європи користувалися римською нумерацією, в Давній Русі, перебувала в тісному культурному спілкуванні з Візантією, набула поширення алфавітна нумерація, подібна до грецької. Спочатку такий вид позначення прийшов від Кирила і Мефодія, оскільки нашу абетку вони розробили на основі грецької. Не всі букви слов'янського алфавіту застосовувалися для позначення цифр. так, «Ж» і «Б» не використовувалися для нумерації. Їх просто не було в грецькому алфавіті, який був прийнятий в якості зразка.
Позначення чисел на листі відбувалося зліва направо. Виняток становили числа з «11» до «19». Вони писалися справа наліво. Історично це збереглося в назвах сучасних числівників (одинадцять, дві-на-дцять, тобто першої стоїть буква, позначає одиниці, другий – десятки). Кожна буква алфавіту позначала цифри з 1 до 9, з 10 до 90, з 100 до 900. Якщо потрібно написати число більше 1000, перед ним писали спеціальний знак тисячі у вигляді похилої риси, перекресленою в двох місцях.
Для запису наказів і літописів також використовувалися церковно-слов'янські цифри. На цьому загальне правило були деякі винятки: 2 позначалося не другий за рахунком буквою «буки», а третій «веди». Чому пропускали «Б»? Лист, яка називалася «Буки» – перша буква слова Бог, тому і не використовувалася в нумерації. Її просто пропускали. Крім того в якості цифр виступали грецькі літери, яких немає в нашому сучасному алфавіті - «ксі» і «пси».
Для сучасної людини так само може здатися незвичайним, що в рахунковому ряду не було звичного всім нуля. Наші предки міркували логічно: навіщо винаходити і використовувати число, яке позначає «нічого», пусте місце? Буквиця у нуля немає. нуль – це Хаос. Непроявлене Буття. У цій системі числення нуль відсутня, він просто не потрібен. Навчання дітей відбувалося за цією системою. Тому діти вчилися правопису і рахунку з використанням церковнослов'янських літер і цифр. Це навчання проходило досить непросто, так як позначення великих чисел декількома буквами потрібно було просто заучувати напам'ять.
Все государеві укази також писалися з використанням слов'янських цифр. Писарі того часу були зобов'язані не тільки знати напам'ять всю абетку глаголиці і кирилиці, але і позначення всіх цифр і правила їх написання. У Росії слов'янська нумерація збереглася до кінця 17 століття. У Петра 1 Росія перейшла на арабську систему числення, якої користуємося зараз.
Як же стародавні слов'яни примудрялися складати, віднімати і виконувати інші математичні дії з числами з літерним позначенням? На практиці для розрахунків застосовувалися спеціальні лічильні дошки - абаки.
Прикладом такого примітивного обчислювального пристрою можуть служити рахунки, якими ще недавно користувалися бухгалтери та касири. Абаки складалися з декількох секцій, кожної з яких відповідав свій розряд. Таким чином, щоб позначити число 206, в першій секції, відповідної одиницям, відкладали 6 будь-яких предметів, в третій (сотні) - 2, а в другій, де повинні бути десятки, Не відкладайте нічого. Це порожнє місце з часом і перетворилося в нуль. Як кажуть, нуль з'явився практично з нічого.
Валеріан Купін
Безкоштовна доставка.
Безкоштовна експрес доставка по Україні протягом 1-2 днів.
Оплата при отриманні.
оплатити товар Ви зможете при отриманні.
Офіційна гарантія в Україні
Офіційна гарантія від виробника.
Якщо Ви вирішили купити металошукач, потрібно гарненько подумати, і якщо вони стоять 10 або 20 доларів, які Ви економите, купуючи прилад у продавців «без імені і племені», які торгують «сірими» приладами, часом з прихованими дефектами, а іноді виробленими зовсім нема на фірмах, мають всім відомі і давно перевірені імена?
До нас часто звертаються люди купили такі прилади (сірі) з проханням допомогти з ремонтом або запчастинами. «Сірим» продавцям головне-заробити гроші. А далі доля металошукача їх мало турбує.
Останнім часом такі ось продавці навчилися підробляти офіційну голограму (присутній на всіх приладах, офіційно завезених на територію України), обіцяючи покупцям швидкий ремонт, якісне гарантійне та післягарантійне обслуговування, тим самим вводячи покупця в оману-видаючи бажане за дійсне. НЕ ведіться!
Крім голограми у приладу є свій унікальний серійний номер - пробивши який на офіційному сайті виробника, можна дізнатися, як потрапив в Україну. Запам'ятайте! Якщо на сайті показано що прилад був завезений до Росії, Білорусь або ту ж Естонію (будь-які країни), то офіційна гарантія діє тільки в тих країнах і ні в якому разі не в Україні.
І ГОЛОВНЕ – основні запчастини на такі прилади Ви зможете придбати тільки у цих «продавців» (якщо вони звичайно у них будуть)) ), тому як офіційні представники не продають запчастини покупцям «сірих» приладів- це міжнародна практика, щоб «задавити» таких завозчіков.