Не тільки захопленому шукачеві скарбів, але і іншим громадянам важливо знати правові норми і аспекти, регламентують поняття скарб, а також встановлені державою на законодавчому рівні права і обов'язки осіб, знайшли скарб. скарб (згідно з чинним законодавством України) – це заховані цінності, власник яких невідомий або в силу закону втратив на них право. Кладемо може бути не будь-яке заховане майно, а тільки гроші (золоті та срібні монети, вітчизняна та іноземна валюта) або цінні предмети (дорогоцінне каміння, перли, дорогоцінні метали в злитках, виробах і брухті), тобто. майно, що становить особливу цінність. Не можуть вважатися скарбом навмисно заховані цінності, якщо власник їх відомий і не втратив на них право.
Стаття 140 Цивільного кодексу України визначає, що:
скарб, тобто зариті в землі або приховані іншим способом валюта (вітчизняна та іноземна), а також цінності, власник яких невідомий або в силу закону втратив на них право, повинен бути зданий його виявила особою фінансового органу і переходить у власність держави. особі, яка виявила і здала скарб фінансовому органові, видається винагорода у розмірі двадцяти п'яти відсотків вартості зданих цінностей, крім випадків, коли розкопки або пошуки відповідних цінностей входять в коло службових обов'язків особи, здав виявлені цінності.
Таким чином, відповідно до чинного законодавства України, обличчя, яка виявила скарб, має здати його фінансовому органу місцевої Ради народних депутатів. Зданий скарб переходить у власність держави з моменту його виявлення. А держава, в свою чергу, зобов'язане виплатити особі, яка виявила і здала скарб фінансовому органові, винагороду в розмірі 25 відсотків вартості зданих ценностей.Указанное винагорода не видається особам, в службовий обов'язок яких входять розкопки або пошук відповідних цінностей (наприклад, учасники археологічних експедицій і т.д.). В цьому випадку, якщо предмети представляють історичну, художню або іншу культурну цінність, вони беруться на державний облік як пам'ятники історії і культури і підлягають державній охороні. Якщо ж особа виробляло розкопки чи пошук, але це в його службовий обов'язок не входило (наприклад, члени бригади по ремонту або знесення будинку, прокладання кабелю і т.д.), за виявлений і зданий скарб воно має право отримати винагороду. При безоплатну передачу відповідної організації виявлених цінностей, мають музейне значення, винагороду в розмірі 25 відсотків видається організацією, прийняла зазначені ценності.Спори між особами, які виявили скарб, і фінансовими органами про розмір винагороди судам непідвідомчі, оскільки вони вирішуються в адміністративному порядку. Судам підвідомчі лише спори, що виникають з приводу того, хто саме виявив скарб і як слід розділити між кількома особами належну винагороду за скарб.
Слід звернути особливу увагу на статтю 193 Кримінального кодексу України, яка встановлює кримінальну відповідальність за привласнення знайденого або випадково опинилося у винного чужого майна. вона визначає, що:
Привласнення особою знайденого або випадково опинилося у неї, чужого майна, яке має важливу історичну, наукову, художню або культурну цінність, а також скарбу, – карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести месяцев.Такім чином, скарб, як власність держави, буде предметом злочину, передбаченого зазначеною статтею Кримінального кодексу.
Об'єктивна сторона злочину полягає у привласненні знайденого або випадково опинилося у винного майна, що є предметом злочину. Присвоєння полягає в тому, що особа, до якого потрапляє майно, йому не належить, протиправно залишає його в своєму володінні. Характерним для цього складу злочину є те, що майно потрапляє до лиця не в зв'язку з його неправомірними действіямі.Само заволодіння знайденим або таким, що випадково опинилося у винного, майном, при відсутності мети його присвоєння, не є злочином. Тільки подальші дії, пов'язані з утриманням майна та розпорядженням їм, є злочинними. Злочин є закінченим з моменту присвоєння імущества.Суб'ектівная сторона злочину характеризується наявністю прямого умислу. винний усвідомлює, що привласнюється їм майно – чужое.К відповідальності за вчинення даного злочину може бути залучено лише особа, яке на момент вчинення злочину досягла 16-річного віку (суб'єкт злочину).Поняття Скарб слід відрізняти від понять Безхазяйне майно і Находка.
згідно статті 137 Цивільного кодексу України, безхазяйне майно – це майно, яке не має власника або власник якого невідомий (але на відміну від скарбу, це майно не є захованим).Таким чином, не може бути визнано безхазяйним майно, власник якого відомий, але в даний час невідомо, де він знаходиться, а також майно, яким користуються члени сім'ї, родичі власника або яким керує за дорученням власника.
згідно статті 138 Цивільного кодексу України, знахідка – це річ, яка вибула з володіння власника або особи, якому вона була передана у володіння власником, поза їхньою волею і будь-ким найдена.Тот, хто знайшов загублену річ, зобов'язаний або негайно повідомити про це особу, який втратив річ, і повернути йому річ, або заявити про знахідку і здати в міліцію (якщо річ знайдена в місті або селищі міського типу) або до виконкому сільської Ради народних депутатів (коли річ знайдена в сільській місцевості). Якщо річ знайдена в установі, на підприємстві або транспорті, необхідно здати її адміністрації відповідної організації. Вибір однієї із зазначених обов'язків належить особі, тому, хто знайде загублену річ. громадянин, знайшов річ і повернув особі, загубила, або здав її в установленому порядку, має право отримати від особи, загубила річ, а в разі переходу речі у власність держави – від відповідної державної організації відшкодування витрат, пов'язаних із зберіганням і здачею вещі.Виплата будь-яких винагород за знахідку (на відміну від знаходження скарбу) Законом не передбачена.
Як ми бачимо, відмінність трьох наведених понять очевідно.Порядок передачі знайденого скарбу відповідним державним органам, механізм його оцінювання, подальшого розпорядження ним, обліку, реалізації, уцінки, виплати належної винагороди і т.д., регламентуються Порядком обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, яке переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 г. N 1340. Слід зазначити, що норми вищенаведеного Порядку, а також норми статті 193 Кримінального кодексу України застосовуються як для поняття Скарб, так і для понять Безхазяйне майно і Находка.
Безкоштовна доставка.
Безкоштовна експрес доставка по Україні протягом 1-2 днів.
Оплата при отриманні.
оплатити товар Ви зможете при отриманні.
Офіційна гарантія в Україні
Офіційна гарантія від виробника.
Якщо Ви вирішили купити металошукач, потрібно гарненько подумати, і якщо вони стоять 10 або 20 доларів, які Ви економите, купуючи прилад у продавців «без імені і племені», які торгують «сірими» приладами, часом з прихованими дефектами, а іноді виробленими зовсім нема на фірмах, мають всім відомі і давно перевірені імена?
До нас часто звертаються люди купили такі прилади (сірі) з проханням допомогти з ремонтом або запчастинами. «Сірим» продавцям головне-заробити гроші. А далі доля металошукача їх мало турбує.
Останнім часом такі ось продавці навчилися підробляти офіційну голограму (присутній на всіх приладах, офіційно завезених на територію України), обіцяючи покупцям швидкий ремонт, якісне гарантійне та післягарантійне обслуговування, тим самим вводячи покупця в оману-видаючи бажане за дійсне. НЕ ведіться!
Крім голограми у приладу є свій унікальний серійний номер - пробивши який на офіційному сайті виробника, можна дізнатися, як потрапив в Україну. Запам'ятайте! Якщо на сайті показано що прилад був завезений до Росії, Білорусь або ту ж Естонію (будь-які країни), то офіційна гарантія діє тільки в тих країнах і ні в якому разі не в Україні.
І ГОЛОВНЕ – основні запчастини на такі прилади Ви зможете придбати тільки у цих «продавців» (якщо вони звичайно у них будуть)) ), тому як офіційні представники не продають запчастини покупцям «сірих» приладів- це міжнародна практика, щоб «задавити» таких завозчіков.