Так звана бронзова хвороба на старовинних мідних і бронзових предметахдействует руйнівно, в залежності від масштабів і глибини проникнення вметал. Зелений наліт на монеті - це окис міді, яка поступово в'їдається вметалл і робить його пухким. Часто після видалення нальоту, на предмет остаютсяраковіни, канавки, западини.
Щоб врятувати від подальшого руйнування, ми повинні розглянути всі способи, какреставріровать мідну монету і вибрати для себе більш прийнятний варіант. Лібовообще відмовитися від втручання в процес і залишити все, як є.
Що важливо знати.
Багато способи очищення монет від окисів, призводять до зміни собственногорельефа предмета. Якщо ви не бажаєте ризикувати і можливо зіпсувати вигляд монети,необхідно дотримуватись наступних правил:
1. Зберігати монету в місці з вологістю не більше 42-45%2. У приміщення повинна бути постійна температура.
Вплив сульфідами амонію.
Даний спосіб є найпрогресивнішим. Придуманий і перевірений на опитереставраторамі Нацкім і Белкиним. На місце корозії за допомогою піпетки капаетсясульфід амонію, Реакція відбувається швидко, заражений вогнище пріобретаеткорічневий або чорний колір. При цьому вміст не руйнується, а значить, іповерхность залишається в колишньому вигляді, без раковин і поглиблень. З помощьюсульфіда амонію речовини розпаду металу, як би отримують свою твердість іфактуру.
Обробка парами ацетону та аміаку.
Досить складна процедура боротьби з бронзової хворобою - це обработкапредмета парами ацетону та аміаку. У закриту ємність поміщається реставріруемийбронзовий або мідний предмет, поруч ставиться відкрита посуд з аміаком і сацетоном. Там відбувається процес і при цьому монета покривається розмивами сінегоцвета. Потім предмет миється в дистильованої воді і просушується. Процедуруследует виконувати, поки не припиниться поява синьої рідини. Заключітельниймомент – це промивка в ацетоні при температурі 25 градусів. Цьому способусвойственни руйнування в залежності від стану реставрується об'єкта.
Обробка окисом срібла.
Даний спосіб був розроблений Р.М.Органом. Обробка відбувається наступним чином. Предмет за допомогою скальпеля або голочки очищають від зелених окислів ина місце каверни, за допомогою палички наносять порошок окису срібла, смоченнийспіртом. Дана речовина закупорює вогнище корозії, так само має темний колір і практично не відрізняється на тлі патини всього предмета. Варто зауважити, чтопроверять результат видалення бронзової хвороби необхідно у вологому месте.Еслі появи зелених цяток поновлюється, процедуру необхідно повторіть.К того ж при подібному способі за монетою в подальшому треба постійно стежити,тому що можуть виникнути рецидиви.
спосіб Розенберга.
В даному випадку наносимо на предмет желе Агар-агар (з морських водоростей),та ж можна застосувати желатин, товщина шару 1-3 мм. Але перед цим нагреваемраствор до 25 градусів і капаємо туди 5% гліцерину. На місце корозії якої завдають повністю обмотуємо предмет в алюмінієву фольгу. Об'єкт поміщається вовлажное місце. Відбувається заміщення хлоридів міді на хлориди алюмінію, фольга разом реакції частково розкладається. Після промивання утворюються раковини івпадіни.
Використання БТА.
BTA – бензотриазол. БТА застосовують спільно з етиловим спиртом в составе5-30%. Розчин наноситься декількома способами: щіточкою, предмет полностьюпомещают в розчин, вакуумна камера. В даному випадку загальний фон предметаостаётся таким, яким і був і колір місця корозії залишається світлим. Ще одінмінус в тому, що спосіб лише консервує ділянку і невідомо які последствіеждут досвідчений предмет в майбутньому.
Спосіб механічної обробки.
Тут все просто. беремо скальпель, голочку і крок за кроком, аккуратноудаляем зелені продукти розпаду. Перевіряємо у вологому місці і знову удаляемоставшіеся окису. Природно руйнувань не уникнути.
Безкоштовна доставка.
Безкоштовна експрес доставка по Україні протягом 1-2 днів.
Оплата при отриманні.
оплатити товар Ви зможете при отриманні.
Офіційна гарантія в Україні
Офіційна гарантія від виробника.
Якщо Ви вирішили купити металошукач, потрібно гарненько подумати, і якщо вони стоять 10 або 20 доларів, які Ви економите, купуючи прилад у продавців «без імені і племені», які торгують «сірими» приладами, часом з прихованими дефектами, а іноді виробленими зовсім нема на фірмах, мають всім відомі і давно перевірені імена?
До нас часто звертаються люди купили такі прилади (сірі) з проханням допомогти з ремонтом або запчастинами. «Сірим» продавцям головне-заробити гроші. А далі доля металошукача їх мало турбує.
Останнім часом такі ось продавці навчилися підробляти офіційну голограму (присутній на всіх приладах, офіційно завезених на територію України), обіцяючи покупцям швидкий ремонт, якісне гарантійне та післягарантійне обслуговування, тим самим вводячи покупця в оману-видаючи бажане за дійсне. НЕ ведіться!
Крім голограми у приладу є свій унікальний серійний номер - пробивши який на офіційному сайті виробника, можна дізнатися, як потрапив в Україну. Запам'ятайте! Якщо на сайті показано що прилад був завезений до Росії, Білорусь або ту ж Естонію (будь-які країни), то офіційна гарантія діє тільки в тих країнах і ні в якому разі не в Україні.
І ГОЛОВНЕ – основні запчастини на такі прилади Ви зможете придбати тільки у цих «продавців» (якщо вони звичайно у них будуть)) ), тому як офіційні представники не продають запчастини покупцям «сірих» приладів- це міжнародна практика, щоб «задавити» таких завозчіков.