Раз – це оксидно-карбонатна плівка (наліт) оливкового кольору, яка утворюється на поверхні старих предметів з міді або її сплавів під впливом навколишнього середовища. Патина буває природна і штучна. Наявність такого нальоту надає монеті особливу красу і робить її дороже.Від і колір монети може змінюватися в результаті хімічних процесів, які відбуваються протягом тривалого часу. Такі зміни нерідко викликаються природними причинами, такими як вік і зношеність монети, викликана частим використанням.
Найчастіше метали піддаються окисленню. Це хімічний процес, при якому метал з'єднується з киснем і утворюються оксиди. Зміни окремої монети залежать від реакції кожного з металів і сплавів при контакті з киснем. якщо, наприклад, платина і золото в цьому сенсі практично невразливі, то залізо дуже погано переносить вологість в поєднанні з киснем, через що і утворюється ржавчіна.Ізвестно, що з давніх часів для карбування монет використовувалися мідь і бронза. Ці матеріали не відрізняються особливою стійкістю і тому змінюються з плином часу. так, під впливом вологості, вуглекислого газу і кисню мідна монета темніє вже через кілька тижнів після виходу в обіг. До того ж існує так звана бронзова хвороба, або ярь-медянка.Естественная патина – позитивна характеристика монети; вона високо цінується серед нумізматів. Патина не тільки прикрашає монету, але і дозволяє дізнатися про її минуле.
ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО…
Dиmchataя патина (сіро-блакитна) – це рідкісний вид нальоту, що утворився через вулканічний дим. Така патина робить рельєф монети більш чітким і збільшує її ціну в два рази.
ПРИРОДНА патиною
природна патина – це наліт на поверхні міді або бронзи (сплаву на основі міді), який утворюється в процесі природної корозії металла.Среді всіх хімічних випробувань, яким піддаються мідь і бронза, патина є найпомітнішою. Ця смарагдово-зелена плівка утворюється на монетах протягом довгого часу: багато років потому, а то й століть після їх випуску і початку взаємодії з навколишнім середовищем. необхідно відзначити, що патина стає своєрідним природним бар'єром, який захищає монету від подальших несприятливих впливів. цей наліт, по суті, є захисною плівкою, яка, по перше, свідчить про справжність монети, а по-друге, оберігає метал від корозії. Також наявність патини говорить про те, що над монетою не справляли ніяких маніпуляцій і не намагалися очистити її, завдяки чому вона зуміла зберегти первозданний вигляд. А ось якщо наліт видалити, поверхню монети буде окислюватися знову, Крім того, в такому випадку неминуча деяка втрата металла.Патіна, утворюється природним шляхом, має специфічний колір. І хоча протягом усієї історії грошей її не раз намагалися підробляти, отримати штучним шляхом такої ж наліт, який з'являється в природних умовах, неможливо. сліди, залишені на монетах століттями, – це природне твір мистецтва. воно унікальне, і його не можна підробити. Проте знаходилися майстри-фальшивомонетники, які намагалися це зробити. наприклад, Карл Вільгельм Беккер (1772-1830), мабуть, найбільший фальшивомонетник всіх часів. Він використовував вельми непрості і неординарні методи. так, щоб підробити патину, Беккер закопував монети в землю на кілька тижнів, а потім опускав їх в сечу. Намагаючись добитися потрібного відтінку фальшивої патини, він використовував різну сечу – чоловіків або жінок, п'ють пиво або вино, в залежності від бажаного результату. Зараз кристали патини можна розглянути за допомогою мікроскопа, і саме наявність цих кристалів говорить про те, що наліт природний.
Фахівці розглядають патину як захисну плівку, яка зберігає автентичність монет, а також дає гарантію, що над ними не виробляли ніяких маніпуляцій.
Штучна патина
Протягом тисячоліть техніка патинування застосовувалася щодо мідних і бронзових предметів для досягнення певних ефектів. Щоб створити штучну патину, на предмети наносять спеціальні речовини, зазвичай містять деякі кислоти і окислювачі. Така патина може бути прозорою або матовою; вона допомагає захистити метал від вицвітання і корозії. В епоху Відродження за допомогою штучного патинування пам'ятники і скульптури старили і надавали їм величі. Традиційно скульптури покривали патиною коричневого або зеленого кольору, створюючи ефект природного зміни міді під впливом навколишнього середовища.
КОЛІР наліт
У світі нумізматики завжди вважалося, що патина надає монеті особливу красу і допомагає простежити її історію. Оскільки наліт з'являється протягом довгого часу і при наявності певних умов, іноді він може вказувати на те, що відбувалося з монетою за ці роки. Колір патини залежить від того, з якого металу або сплаву зроблена монета, а також від кліматичних умов місцевості, де вона перебувала. наприклад, зелена патина з'являється на монетах, які вступали в контакт з солоною водою, або лежали на морському дні, або перебували поблизу моря, і тоді солона вода могла потрапляти на них у вигляді конденсованих крапель в повітрі. Також зелений колір набувають метали, які піддаються ярі.А ще патина може бути коричневою, якщо бронза контактує з землею – так утворюється оксид міді. Такий наліт виникає швидше за все і може мати різні відтінки: від рожевого і червоного до фіолетового. оксид міді (Я) швидко перетворюється в оксид міді (II) – Теноріо, і тоді коричневий колір переходить майже в чорний. Практично всі древні бронзові монети покриті оксидом міді коричневого кольору. А ось сульфат міді і сульфід міді надають монетам колір від зеленого до синього або бірюзового. Такі монети називають ще «зеленушками». У той же час карбонат міді повідомляє патині смарагдово-зелений колір (малахіт) або синій (сапфір).За кольором патини можна визначити, де перебувала монета і які події вона пережила, тобто дізнатися її історію, яку неможливо з'ясувати будь-яким іншим способом. Один з показових прикладів – це пожежі. За зовнішнім виглядом патини можна визначити, перебувала чи монета поблизу від вогню або ж, навпаки, була далеко. Більш того, якщо вона побувала в пожежі, то можна навіть встановити, якого роду він був і чи був вогонь різко загашений водою або довго тлел.І хоча більш відома патина на бронзі, срібло також з часом покривається нальотом і змінює зовнішній вигляд через атмосферних впливів і контактів металу з іншими речовинами. Колір патини на сріблі може варіюватися від жовтуватого до сірого або від коричневого до фіолетового.
БРОНЗОВАЯ ХВОРОБА
патина або ярь-мідянка. Це нестабільна і руйнівна патина, викликана ацетатом | міді, яка вражає бронзові предмети і призводить до появи блідо-зелених або синьо-зелених плям. Також бронзову хвороба провокує наявність хлористих солей, атакаміта і параатакаміта на поверхні монет, скульптур та інших предметів, до складу яких входить як мідь, так і бронза. «Хвора» монета піддається корозії і в кінцевому рахунку руйнується.
КОМЕРЦІЙНА ЦІННІСТЬ
У нумізматичному світі для патини існують свої канони краси, які залежать від яскравості фарб, а також від чіткості зображення на монеті. Деякі кольори патини на ринку цінуються більше за інших. При цьому важливо зберігати монети в оптимальних умовах, які допоможуть зберегти малюнок, а отже, піднімуть вартість нумізматичного об'єкта. Красива патина говорить про те, що монета зберігалася правильно. Якщо ж відбиток на монеті зіпсований патиною, то її ціна буде менше. цікаво, що чорна патина зазвичай псує зображення, а ось димчата, навпаки, робить його більш рельєфним. Крім цього, більше цінуються монети, на яких патина розподілилася рівномірно, і відповідно менше ті, де наліт ліг плямами або смугами. Досвідчені нумізмати вважають, що патина – це душа монети.
Не всі кольори патини цінуються колекціонерами однаково. Вартість монети на ринку може бути досить високою, якщо нумізмати вважатимуть її патину особливо красівой.Више цінується та патина, яка робить зображення на монеті більш рельєфним, а также та, яка лягла рівномірно.
ТИПИ патиною
мідь, бронза і латунь покриваються характерним нальотом:
– Стійка патина зазвичай з'являється на бронзових статуях і являє собою свого роду захисну плівку. У більшості випадків вважається, що вона прикрашає об'єкт.- Нестійка патина утворюється під впливом хлоридів, які, вступаючи в реакцію з киснем і водою, утворюють соляну кислоту. Така патина є руйнівною. До цього виду належить і бронзова хвороба, яка повністю руйнує монету.- Штучна патина створюється за допомогою певних хімічних речовин. Ще тисячі років тому люди навчилися підробляти патину. В епоху Відродження патина була особливо популярна: її наносили на пам'ятники та інші культурні об'єкти для створення ефекту старовини.
Безкоштовна доставка.
Безкоштовна експрес доставка по Україні протягом 1-2 днів.
Оплата при отриманні.
оплатити товар Ви зможете при отриманні.
Офіційна гарантія в Україні
Офіційна гарантія від виробника.
Якщо Ви вирішили купити металошукач, потрібно гарненько подумати, і якщо вони стоять 10 або 20 доларів, які Ви економите, купуючи прилад у продавців «без імені і племені», які торгують «сірими» приладами, часом з прихованими дефектами, а іноді виробленими зовсім нема на фірмах, мають всім відомі і давно перевірені імена?
До нас часто звертаються люди купили такі прилади (сірі) з проханням допомогти з ремонтом або запчастинами. «Сірим» продавцям головне-заробити гроші. А далі доля металошукача їх мало турбує.
Останнім часом такі ось продавці навчилися підробляти офіційну голограму (присутній на всіх приладах, офіційно завезених на територію України), обіцяючи покупцям швидкий ремонт, якісне гарантійне та післягарантійне обслуговування, тим самим вводячи покупця в оману-видаючи бажане за дійсне. НЕ ведіться!
Крім голограми у приладу є свій унікальний серійний номер - пробивши який на офіційному сайті виробника, можна дізнатися, як потрапив в Україну. Запам'ятайте! Якщо на сайті показано що прилад був завезений до Росії, Білорусь або ту ж Естонію (будь-які країни), то офіційна гарантія діє тільки в тих країнах і ні в якому разі не в Україні.
І ГОЛОВНЕ – основні запчастини на такі прилади Ви зможете придбати тільки у цих «продавців» (якщо вони звичайно у них будуть)) ), тому як офіційні представники не продають запчастини покупцям «сірих» приладів- це міжнародна практика, щоб «задавити» таких завозчіков.