Перша золота монета Русі - це златник князя Володимира Святославича (980–1015) масою близько 4 г. Цікаво що карбувався він в Києві, Володимир Святославович Це дуже рідкісна монета: Зараз в музеях країни знаходиться всього 10 таких златников, що вказує на її малу поширеність. Від златника сталася російська одиниця маси - золотник (4,266 г). Володимир Святославич - князь новгородський, князь київський, при якому відбулося Хрещення Русі. Став новгородським князем у 970 році, захопив київський престол в 978 році. В 988 році прийняв християнство за грецьким обрядом, а також зробив його державною релігією Київської Русі.
На лицьовій стороні зображений портрет сидить на троні князя в шапці з підвісками, на цілі – хрест з точок. Ноги виконані непропорційно. У правій руці хрест, ліва рука лежить на грудях. Біля лівого плеча князя тризуб – княжий знак Рюриковичів. Зверху півколом напис: “ВЛАДІМІР' НА СТІЛ” (Володимир на престолі). Навколо подвійний обідок з точок. Відомо про дев'ять монетах з таким написом.
На зворотному боці присутній погрудное зображення Христа, що тримає в лівій руці Євангеліє, а права витягнута вперед. Зверху півколом напис: “ІСУС ХРИСТОС”. Навколо подвійний обідок з точок. слово “золота монета” з'явилося пізніше, справжня назва цих монет невідомо.
Очевидною моделлю для златников Володимира були візантійські соліди імператорів Василя II і Костянтина VIII, на які златники схожі і вагою (близько 4,2 грами), і розташуванням зображень. Майже всі златники відбуваються з двох скарбів - Пінського 1804 г. і Кінбурнського 1863 м, ці скарби містили і візантійські монети. Висока проба золото златников (916˚-958˚) відповідає золоту візантійських солідів кінця Х- початку XI в. Вага російських монет знаходився в межах 4,0-4,4 г, тобто. відповідав ваговій нормі візантійських солідів. Їх назва міцно засіло в народних приказках і прислів'ях: малий золотник, обтяжувати. Мал золотник, да золото важать, великий верблюд, да воду возять. Недоля пудами, частка золотниками. Біда приходить пудами, а йде Золотниками.
В 1988 році в СРСР в ознаменування 1000-річчя давньоруської монетної чеканки була випущена ювілейна золота монета номіналом 100 рублів із зображенням златника Володимира
Цікаві ціни в цей час. У Х в. ціна невільників визначена за договорами з візантійцями наступна. У договорі Олега про полонених сказано: «Се продаемі бувають по 20 золотник», а за договором Ігоря призначена ціна за челядина 2 паволоки, за російського бранця 10 золотників, за бранців грецьких - за добру дівчину 10 золотників, за людину середнього віку 8, за старого і дитя 5 золотників. Ця ціна відповідає тій, яка призначена за римськими законами: по ним раб оцінений в 10, 15, 20, 25 тверді речовини. Солід Візантії це той же золотник.
Судячи з того, що майже всі златники були знайдені в скарбах в різних місцях східної Європи (Пінськ, Кінбург) разом з монетами інших держав 10-11 століття, можна зробити висновок, що златники ходили в міжнародному грошовому обороті і цінувалися так само високо, як і інші золоті грошові одиниці тих лет.Еще однією причиною такої малої кількості монет стала смерть Володимира, після якої їх карбування припинилася. Князь Ярослав, який прогнав з київського престолу свого названого брата Святополка і польські війська його тестя Болеслава, не став продовжувати випуск златника, обмежившись карбуванням новгородських срібняків. Гривня з'явилася трохи пізніше.
Ну і в продовження, щоб розпалити, зображення срібника Ярослава Мудрого. Розміром срібняків послужили дирхеми «Улус Джучі». але, на відміну від останніх, срібники карбувалися нема на вирізаних кухлях, а на заготовках, литих в двосторонніх формах. Легенда на монеті містить ім'я князя Володимира менше - імена Святополка і Ярослава. Техніка карбування монет була вельми низькою.
Наслідування візантійським зразкам, ще мали в цю епоху рельєфні зображення на монетах, на Русі запанувало графічне виконання зображень на штемпелях. На реверсах - родовий знак Рюриковичів у вигляді тризуба і кирилична легенда
Коротка хронологія здобуття Русі своїх найдавніших монет.
– Серпня 1791 року - вийшов указ Катерини II “Про збиранні з монастирських архівів і бібліотек всіх стародавніх літописів і інших до історії стосуються творів”. Займатися процес збору артефактів було доручено обер-прокурору А.І. Мусін-Пушкін, який встановив щедру плату за кожну знахідку.
– 1792 рік. У посилці з Києва, містить «давнини», Мусін-Пушкін знаходить невідому досі нікому монету. Після аналізу в Академії мистецтв, виноситься рішення про те, що це монета в «1 Ногат», карбована в XI столітті за Ярослава Мудрого. Інформація про знахідку монети публікується в європейських журналах;
– 1796 рік. У Києві спливає на поверхню золота монета - златник, імовірно епохи Володимира I. Відомості про її місцезнаходження досить каламутні («Куплена у якогось солдата, якому її дала мати »), і монета незабаром пропадає;
– 1804 рік. У Пінську знаходять скарб золотих візантійських монет. Двадцять примірників з них відсилають в Ермітаж. Серед них - 4 золота монета Володимира (правда, належність їх до цього кладу була встановлена лише ... в 70-х роках XX століття);
– 1828-1829 роки. У Борисполі знаходять 2 срібника Володимира, на Цимлянском городище і в Польщі - ще по одному Серебренику. В цей же час серед нумізматів спливає ще кілька срібних і золотих монет, проте встановити їх походження неможливо;
1839 рік - в Дерпті при розкопках якийсь робочий знаходить екземпляр срібника Ярослава.
– 1852 рік. Поблизу міста Ніжин знайдений гігантський скарб срібних монет (імовірно, близько 180 штук), з яких збереглося близько ста. Знайдені монети - в основному срібняки Володимира і Святополка, а також три срібника Ярослава;
– 1863 рік. У міста Кінбурн знаходять ще один скарб золотих монет. Друга партія златников Володимира.
– 1876 рік. У Києві знаходять ще один великий скарб монет Київської Русі, який в основному розходиться по приватних колекціях (близько 130-150 монет);
– 1912 рік. У Полтавській губернії знаходять скарб із 600 монет – в основному татарських і арабських. Серед них виявляють 2 срібних монети Володимира і 1 Ярослава.
– 1955 рік. Т.н.. «Митьковских скарб», в якому були знайдені ще 13 срібняків Володимира.
1982 рік - в Латвії знайдений один срібняк Ярослава.
Срібняк Володимира як найбільш поширену монету, можна зараз придбати за 15-20 тис. доларів (є варіанти і дешевше, звичайно, але або якість зовсім погане або це підробки). Златник цього ж князя стоїть в 6-8 разів дорожче. Срібняки Ярослава оцінюються в 40-60 тис. доларів. Тобто, мова йде про понад-дорогих артефактах, число яких, як передбачається, вимірюється одним-двома десятками. Оскільки потенційний попит на ці монети величезний, то з його задоволенням питання якось вирішується. так, в 1999 році на аукціоні в Швеції був проданий подібний срібняк. Звідки він, ким був знайдений і т.п. інформація невідома.
Безкоштовна доставка.
Безкоштовна експрес доставка по Україні протягом 1-2 днів.
Оплата при отриманні.
оплатити товар Ви зможете при отриманні.
Офіційна гарантія в Україні
Офіційна гарантія від виробника.
Якщо Ви вирішили купити металошукач, потрібно гарненько подумати, і якщо вони стоять 10 або 20 доларів, які Ви економите, купуючи прилад у продавців «без імені і племені», які торгують «сірими» приладами, часом з прихованими дефектами, а іноді виробленими зовсім нема на фірмах, мають всім відомі і давно перевірені імена?
До нас часто звертаються люди купили такі прилади (сірі) з проханням допомогти з ремонтом або запчастинами. «Сірим» продавцям головне-заробити гроші. А далі доля металошукача їх мало турбує.
Останнім часом такі ось продавці навчилися підробляти офіційну голограму (присутній на всіх приладах, офіційно завезених на територію України), обіцяючи покупцям швидкий ремонт, якісне гарантійне та післягарантійне обслуговування, тим самим вводячи покупця в оману-видаючи бажане за дійсне. НЕ ведіться!
Крім голограми у приладу є свій унікальний серійний номер - пробивши який на офіційному сайті виробника, можна дізнатися, як потрапив в Україну. Запам'ятайте! Якщо на сайті показано що прилад був завезений до Росії, Білорусь або ту ж Естонію (будь-які країни), то офіційна гарантія діє тільки в тих країнах і ні в якому разі не в Україні.
І ГОЛОВНЕ – основні запчастини на такі прилади Ви зможете придбати тільки у цих «продавців» (якщо вони звичайно у них будуть)) ), тому як офіційні представники не продають запчастини покупцям «сірих» приладів- це міжнародна практика, щоб «задавити» таких завозчіков.