Пошук предметів, залишених і захованих на горищах, вельми характерний для Санкт-Петербурга та інших великих міст Ленінградської області. З огляду на сирого клімату, несприятливого розташування і частих повеней горища – єдине зручне місце для закладок чого-небудь, так як в будь-який момент доступні, а також забезпечують належну безпеку предметів. чого, наприклад, не можна сказати про підвалах, вельми часто затоплюваних водою.
Розпал "горищного" буму можна віднести до 70-80-х років нашого століття, коли на ринок антикваріату хлинуло найбільша кількість знахідок з горищ. В даний час цей вид пошуку декілька стих, зважаючи на оскудеванія горищних запасів. Також це відбувається через капремонтів будівель, зводять нанівець перспективи знахідок.
Історію закладки горищних "схронів" можна розділити на кілька тимчасових етапів, кожен з яких характерний своїм асортиментом предметів.
Почалася вона з початку нашого століття. Більш ранні закладки відзначалися вкрай рідко, тому що, зважаючи на досить стабільного становища в суспільстві, необхідність в приховуванні чого-небудь не існувала. Окремі "хованки" злодійського декласованій елемента і дитячі пустощі в розрахунок приймати не варто.
Перша хвиля закладок почалася на початку століття після подій першої російської революції. Вперше країну тоді охопило смутний час, і обиватель, боячись погромів, поніс найдорожче на горище. В першу чергу це були цінності, ювелірні прикраси, дорогий посуд. Зброя ховали мало, так як, за законами тодішньої Росії, його зберігання не заборонялося і воно вільно могло продаватися в магазинах.
Наступна і, мабуть, найкрутіша хвиля горищного кладоустройства настала після революційного перевороту 1917 року. Населення було налякане звірствами більшовиків з одного боку, і сподівалося на швидке повернення старої влади з іншого. Тому народ поніс на горище все, що, по перше, могло скомпрометувати перед новою владою приналежністю до старого режиму, по-друге, в зв'язку з законодавчими реформами перейшло в розряд "заборонених" предметів. Для цього періоду коло характерних знахідок дуже широкий: гвинтівки, пістолети, нагородні кортики, шаблі, предмети колекційного матеріалу (включаючи крем'яні рушниці і монети Петровських часів), ікони, царські гроші, нагороди, знаки відмінності, побутове начиння і навіть старі листи і фотографії.
був випадок, коли будівельники під час капремонту випадково натрапили на маленьку замуровану кімнатку, буквально до відмови набиту починаючи від ківером і еполетів і закінчуючи наполеонівськими рушницями і шпагами.
Період 30-х років мало чим нагадує про себе в горищному асортименті: все на той час у населення було вже або заховано або розграбовано.
Велика Вітчизняна війна внесла свої корективи в асортимент горищного "мотлоху". Внаслідок бомбардувань багато будинків і особливо горища були сильно зруйновані. Відновлення їх після руйнувань і пожеж велося найчастіше методом повної заміни покрівлі, крокв і горищних засипки. Заховані там речі поставали перед будівельниками лежать як на долоні. Можна згадати ще один трагічний момент: в 1941р. перші бомбардування міста запальними бомбами, через захаращеності горищ, викликали колосальний кількість пожеж. Відразу вийшов наказ – протягом 24-х годин звільнити від непотребу все горища міста. Майже в кожному будинку, в даху вирубувалися квадрати покрівельного заліза, і в ці отвори, з горищ прямо на вулиці летіло буквально все, що там знаходилося : старі комоди, стільці, скрині та інша мотлох. ті горища, де засипка була з тирси і соломи, начисто зачищають лопатами. Разом з тирсою, вниз летіли і ті речі, які були там заховані: старовинна зброя, шаблі, кортики і багато іншого. Зате від чергували на дахах бійців ППО залишалося багато супутнього мотлоху: ложки, kotelki, фляги, шоломи, щипці для скидання запалювальних бомб і всілякий інструмент.
Останній активний період закладки схронів на горищах відноситься до кінця 40-х років, коли вийшов указ про здачу населенням зброї і про посилення відповідальності за "пропаганду фашизму". Під "пропагандою фашизму" малося на увазі зберігання предметів із зображенням фашистської символіки. Перелякана населення сотнями спроваджували в сміттєві баки свої трофейні "Вальтер", "Парабелум", кортики, шаблі, відзнаки та нагороди Третього рейху. Мисливців здавати це добро в міліцію знаходилося мало. Самі практичні несли це ховати все на ті ж горища.
На цьому розглянутий історичний етап горищних закладок практично закінчується. зустрічаються, правда, знахідки пізнього часу і в будинках пізнішої споруди, але, як правило, вони несуть більше не історичне, а кримінальний зміст.
слід, до того ж, пам'ятати, що горище – це, насамперед, НЕ вмістилище всіляких скарбів і раритетів, а зручна звалище тривіального сміття для ледачих мешканців.
Безкоштовна доставка.
Безкоштовна експрес доставка по Україні протягом 1-2 днів.
Оплата при отриманні.
оплатити товар Ви зможете при отриманні.
Офіційна гарантія в Україні
Офіційна гарантія від виробника.
Якщо Ви вирішили купити металошукач, потрібно гарненько подумати, і якщо вони стоять 10 або 20 доларів, які Ви економите, купуючи прилад у продавців «без імені і племені», які торгують «сірими» приладами, часом з прихованими дефектами, а іноді виробленими зовсім нема на фірмах, мають всім відомі і давно перевірені імена?
До нас часто звертаються люди купили такі прилади (сірі) з проханням допомогти з ремонтом або запчастинами. «Сірим» продавцям головне-заробити гроші. А далі доля металошукача їх мало турбує.
Останнім часом такі ось продавці навчилися підробляти офіційну голограму (присутній на всіх приладах, офіційно завезених на територію України), обіцяючи покупцям швидкий ремонт, якісне гарантійне та післягарантійне обслуговування, тим самим вводячи покупця в оману-видаючи бажане за дійсне. НЕ ведіться!
Крім голограми у приладу є свій унікальний серійний номер - пробивши який на офіційному сайті виробника, можна дізнатися, як потрапив в Україну. Запам'ятайте! Якщо на сайті показано що прилад був завезений до Росії, Білорусь або ту ж Естонію (будь-які країни), то офіційна гарантія діє тільки в тих країнах і ні в якому разі не в Україні.
І ГОЛОВНЕ – основні запчастини на такі прилади Ви зможете придбати тільки у цих «продавців» (якщо вони звичайно у них будуть)) ), тому як офіційні представники не продають запчастини покупцям «сірих» приладів- це міжнародна практика, щоб «задавити» таких завозчіков.