почнемо, мабуть, з короткого історичного екскурсу. Скіфами прийнято називати племена з індоєвропейськими коренями, які проживали в степах Північного Причорномор'я від Дунаю до Дону з VIII століття до нашої ери по IV століття нашої ери. Що стосується їх поширення на північ, то археологи вважають, що розселення скіфів доходило до Уральських гір. На півдні сліди проживання скіфів знаходять в Казахстані. Ось як описує зовнішність скіфів один з метрів антропології, академік Валерій Алексєєв: «Це були класичні європеоїди, відрізнялися подовженою формою голови, відносно низьким і широким обличчям, досить масивним скелетом і порівняно високим ростом ». У відомому трактаті «Про повітря, водах і місцевостях », який часто приписують давньогрецькому цілителя Гіппократа, автор пише: «Все скіфське плем'я – руде, внаслідок холодного клімату, так як сонце не діє з достатньою силою, і білий колір як би випалюється від холоду і переходить в рудий ». Війна була самим природним станом для тодішнього скіфа. Крім внутріплеменних воєн, їм доводилося відбивати натиск більш організованих військових сил, наприклад, персів, римлян і так далі. Тому всі дорослі чоловіки і деякі жінки, вибрали для себе шлях війни, ніколи не розлучалися зі зброєю. У кожного воїна був лук зі стрілами. У всіх чоловічих могилах - як царів, так і простих воїнів; в деяких жіночих могилах і в багатьох дитячих знайдено безліч наконечників від стріл. Наконечники від стріл постійно знаходять в степових курганах на всій території Євразії. Наконечники були мідними, бронзовими або кістяними. Бойові стріли могли пробивати обладунки, щити і шоломи. Скіфські воїни брали з собою в бій від 30 до 150 стріл, які вони могли витратити за 3-15 хвилин стрільби. Найбільше відомі стріли з тригранними наконечниками. У вітчизняній історичній літературі найменування «стріли скіфського типу» міцно закріпилося за артефактами, вигляд яких легко пізнаваний: ці стріли мають невеликі асиметричні втульчатиє наконечники у формі, яка нагадує витягнутий трикутник; іноді вони з вигляду схожі на мініатюрне копьецо. А.І.. Мелюкова була створена класифікація скіфських стріл, яка включає понад 150 морфологічних одиниць. правда, деякі позиції відрізняються дуже дрібними деталями, аж до раковин на металі, утворилися при литві. В основу типології Мелюкова покладено принцип поділу наконечників по влаштуванню втулки. Я наконечник (екземпляр 6 на малюнку) – циліндр із загостренням, по поверхні якого є гребені, для них характерне значне виступаніє циліндричної втулки за габарити леза.
тип II (екземпляри 7-11) мають втулки пулевідной форми, які помітно коротше. Тип III (екземпляри 1-5) мають дуже маленькі втулки (екземпляр 1) або втулки немає зовсім, і отвір для насада є прямо в тілі наконечника. Що стосується ваги, то середня вага скіфського наконечника стріли - до 10 грам. Найбільш поширені - 1-2 грами.
вартість
В одному з джерел вказується, що скіфи користувалися наконечниками для стріл як грошима. Насправді, немає. Грошима були так звані «монети-стрілки». Зробити таку знахідку - велика удача. Незважаючи на це, ціни на такі «премонети» невеликі - від 1000 рублів. повернемося, власне, до скіфських наконечників стріл. Ціни на них починаються від 100-200 рублів. Тому пошуковики продають їх комплектами, зазвичай від 3 штук (наприклад, рублів за 800) я робити 10 штук (2000-2500 рублів). Як стверджують продавці, інтерес у покупців до комплектів куди вище.
Де шукати?
Судячи по карті поширення скіфських племен, знахідки найлегше знайти в Криму, на узбережжі Чорного моря, а також на південному заході Росії (Білгородська, Воронежская, Ростовська, Краснодарська області, Ставропіллі), в областях, прилеглих до Каспію - в Астраханській, Волгоградській, в Калмикії. Також можна спробувати пошукати в Саратовській, Самарської і Оренбурзької областях.
Безкоштовна доставка.
Безкоштовна експрес доставка по Україні протягом 1-2 днів.
Оплата при отриманні.
оплатити товар Ви зможете при отриманні.
Офіційна гарантія в Україні
Офіційна гарантія від виробника.
Якщо Ви вирішили купити металошукач, потрібно гарненько подумати, і якщо вони стоять 10 або 20 доларів, які Ви економите, купуючи прилад у продавців «без імені і племені», які торгують «сірими» приладами, часом з прихованими дефектами, а іноді виробленими зовсім нема на фірмах, мають всім відомі і давно перевірені імена?
До нас часто звертаються люди купили такі прилади (сірі) з проханням допомогти з ремонтом або запчастинами. «Сірим» продавцям головне-заробити гроші. А далі доля металошукача їх мало турбує.
Останнім часом такі ось продавці навчилися підробляти офіційну голограму (присутній на всіх приладах, офіційно завезених на територію України), обіцяючи покупцям швидкий ремонт, якісне гарантійне та післягарантійне обслуговування, тим самим вводячи покупця в оману-видаючи бажане за дійсне. НЕ ведіться!
Крім голограми у приладу є свій унікальний серійний номер - пробивши який на офіційному сайті виробника, можна дізнатися, як потрапив в Україну. Запам'ятайте! Якщо на сайті показано що прилад був завезений до Росії, Білорусь або ту ж Естонію (будь-які країни), то офіційна гарантія діє тільки в тих країнах і ні в якому разі не в Україні.
І ГОЛОВНЕ – основні запчастини на такі прилади Ви зможете придбати тільки у цих «продавців» (якщо вони звичайно у них будуть)) ), тому як офіційні представники не продають запчастини покупцям «сірих» приладів- це міжнародна практика, щоб «задавити» таких завозчіков.